Nadanie sztandaru Szkole

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i uczniowie!

       Wielkimi krokami zbliża się kolejne wielkie przedsięwzięcie w naszej Szkole – uroczystość poświęcenia i nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, która będzie miała miejsce dnia 28.05.2019r. (wtorek). Cieszymy się bardzo, że w tak ważnym dla naszej społeczności szkolnej wydarzeniu wezmą udział m.in. Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty – Pani Maria Mazurkiewicz oraz Starosta Toruński – Pan Marek Olszewski.

       Zadaniem szkoły jest także wychowanie ucznia w szacunku do symboli narodowych. Symbole narodowe zawsze były i powinny być cenione przez naród. Pod symbolami jednoczyli się w najtrudniejszych chwilach dla państwa
i narodu nasi praojcowie. Symbole wyrażały niezłomność narodu, hart jego ducha i wolę zwycięstwa. Krzepiły serca, budziły nadzieję i dodawały otuchy. W dziejach symboli naszego Państwa mieszczą się wszakże karty szczególne - obfitują w chwile podniosłe i pełne tragedii, nacechowane są bohaterstwem wielu pokoleń Polaków, goryczą porażek i radością zwycięstw.

      Jednym z symboli narodowych jest sztandar. Sztandar, który został ufundowany w całości przez Radę Rodziców Szkoły, a otrzymany z rąk jej przedstawicieli, będzie wymagał od nas jeszcze większego szacunku, a szacunek ten będziemy wyrażali solidną nauką i wzorowym zachowaniem. Będzie on nas jednoczył wokół wspólnego celu jakim jest umiłowanie ojczyzny, rzetelna dla niej praca. Poprzez szacunek dla sztandaru będziemy wyrażali szacunek dla naszego Patrona – księdza Jerzego Popiełuszki.

      Główna część uroczystości poprzedzona zostanie Mszą Świętą w Kaplicy Matki Bożej Królowej Aniołów w Górsku, w trakcie której ks. Prałat Daniel Adamowicz dokona poświęcenia sztandaru. Po Mszy uczestnicy uroczystości przemaszerują wraz z Gminną Orkiestrą Dętą do Szkoły, do sali gimnastycznej, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości – przekazanie Sztandaru przez Radę Rodziców Dyrektorowi i społeczności szkolnej. Po tych podniosłych chwilach zostanie zaprezentowany program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej Szkoły pt. „Kwiatki dla księdza Jerzego”.

W tym dniu Świetlica szkolna będzie czynna w godzinach 6:30 – 17:00. Wszyscy uczniowie zostaną przywiezieni na godzinę 9:00 do Szkoły.

Zwracam wszystkim Państwu i Wam uczniowie uwagę na powagę wydarzenia, w którym cała społeczność szkolna będzie zaangażowana. Uprzejmie Państwa proszę i zobowiązuję, aby uczniowie przyszli ubrani na galowo (biała bluzka, ciemne spodnie lub spódnica, kotylion).

W czasie przejścia do Kaplicy, do sali gimnastycznej oraz w trakcie uroczystości opiekę nad uczniami sprawują wychowawcy i/lub wyznaczeni nauczyciele.

Kursy autobusów w dniu 28.05.2019r.

Przywóz:

kurs A: 7:40, kurs B: 8:05, kurs C: 8:30

Odwóz: ok. 13:00

Szanowni Państwo!

Wszystkich Państwa serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w uroczystości nadania Sztandaru Szkole Podstawowej w Górsku, w dniu 28.05.2019r. Zaczynamy od godziny 10:00.

 

Z poważaniem,

Dawid Basak,

Dyrektor Szkoły.

Do wakacji jeszcze:Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player