Nasza szkoła bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta".  Poniżej pojawią się informacje o działaniach, w których wzięli udział uczniowie Szkóly Podstawowej w Górsku.

Oddział 0c

Realizacja lampionów upamiętniających wszystkich zmarłych przez dzieci z oddziału 0c.


Klasa 1b
Prace plastyczne metodą wydzieranki pt. Znicz.

 


Klasy 1 - 3

Jesienna zaduma. V Rajd pieszy na cmentarz w Czarnym Błocie. Udział w projekcie MEiN Szkoła Pamięta 2021

 


Klasy 4

W piątek 29 października klasy czwarte udały się na miejscowy cmentarz, aby uporządkować Grób Nieznanego Żołnierza. Dzieci posprzątały teren wokół pomnika i zapaliły znicze, które były wyrazem pamięci o wszystkich żołnierzach, którzy stracili życie na frontach II wojny światowej.  Uczniowie zapalili też światełko pamięci na bezimiennych i opuszczonych grobach, aby wspomnieć wszystkich zmarłych z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych.

 

Klasy 4

W dniu 27 października 2021r. klasy czwarte uczestniczyły w wycieczce podczas, której uczniowie zwiedzili  Muzeum Wojsk Lądowych, które mieści się w Centrum  Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Obejrzeli sprzęt wojskowy z czasów I i II wojny światowej, a także wysłuchali ciekawego wykładu na temat wykorzystania różnego rodzaju broni w walce. Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Szkoła pamięta”.