Nasze sukcesy

Rok szkolny 2018/2019

Sukces uczennic klasy trzeciej

Uczniowie naszej szkoły Marta Pawłowska i Antonina Słupkowska wzięły udział w konkursie plastycznym „Mieszkam w ciekawym miejscu – nadwiślański pejzaż” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Toruniu. Pracownicy Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, którzy zasiadali w jury wyłonili zwycięskie prace w trzech przedziałach wiekowych: dla uczniów klas 0-III, IV-VI oraz dla klas VII szkół podstawowych i II-III gimnazjów. Profesorowie pochylili się nad konkursowymi pracami dzieci i młodzieży z powiatu toruńskiego, by wyłowić te, które świadczą o plastycznych talentach autorów. W gronie wyróżnionych dzieci znalazły się właśnie dwie uczennice SP w Górsku Marta Pawłowska i Antonina Słupkowska. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki od Starostwa Powiatowego w Toruniu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Małgorzata Czułkowska


Postać świętego Mikołaja

Szymon Cielas uczeń kl. 2b Szkoły Podstawowej w Górsku otrzymał wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na temat Postać świętego Mikołaja nad Wisłą w kategorii klas 1-3. Konkurs został objęty honorowymi patronatami: Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Torunia i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu. Konkurencja była ogromna. Nadesłano około 1900 prac.

Dnia 14 grudnia 2017 roku odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody i dyplomy.
Gratulujemy!!!

Fot. B. Szczepańska-Cugier

Zdjęcia na stronie organizatora konkursu


Konkurs Ortograficzny „O Pióro Starosty Toruńskiego” 

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Toruniu i gminnymi bibliotekami publicznymi powiatu toruńskiego organizuje co roku powiatowy konkurs ortograficzny „O Pióro Starosty Toruńskiego”. W tym roku odbyła się już 15. edycja tej imprezy. Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi młodzieży na język ojczysty i znaczenie umiejętności poprawnego zapisu mowy.

8 listopada 2017 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu gimnazjaliści stanęli do walki o główną nagrodę w tym konkursie. Uczestniczyło w niej 26 uczniów, reprezentujących 9 gmin naszego powiatu. Wcześniej uczniowie pomyślnie przebrnęli etap gminny, co pozwoliło im reprezentować gminę w powiatowym finale. Tu mieli okazję sprawdzić się w konkursowej rywalizacji z najlepszymi rówieśnikami z powiatu toruńskiego. Tematem tegorocznego dyktanda była Wisła, bowiem bieżący rok ustanowiono Rokiem Rzeki Wisły.

Uczennica naszej szkoły – Agata Paczkowska z kl.IIIA Gim. – zajęła wysoką, drugą lokatę, zdobywając tym samym tytuł wicemistrza ortografii😊

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

K.Strzałkowska-Aranin


Kompetencje na szóstkę

W roku szkolnym 2017/2018 Pani Anna Zaradzka, nauczycielka Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku bierze udział w programie "Kompetencje na szóstkę", organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Fundacja od 10 lat popularyzuje naukę i upowszechnia autorskie metody nauczania. W ramach tego programu zrealizowany zostanie cykl lekcji kształtujących kompetencje społeczne uczniów metodą pytań i doświadczeń.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.


Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej

28 listopada odbył się Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej.
Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Kropidłowska, Jan Wiśniewski i Urszula Ziemińska.

fot. B. Poprawska


„Drzewo i jego tajemnice”

W okresie od kwietnia do września 2017r. Stowarzyszenie „Tilia” oraz Szkoła Leśna na Barbarce prowadziły konkurs fotograficzny pn. „Drzewo i jego tajemnice”. Celem konkursu było zaprezentowanie różnorodności gatunkowej i bogactwa form drzew i krzewów z woj. kujawsko-pomorskiego oraz poznanie mieszkańców drzew np. zwierząt, grzybów czy innych roślin. Konkurs skierowany był do uczniów szkół woj. kuj-pom. w czterech kategoriach wiekowych: I-III, IV-VII szkoły podstawowej, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W konkursie udział wzięło ponad 100 uczestników. Uczniowie klas trzecich naszej szkoły  zdobyli główne nagrody w kategorii klas I-III. Fotografie laureatów zostaną umieszczone w specjalnym kalendarzu na 2018r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nagrodzone i wyróżnione prace uczniów naszej Szkoły:

Zuzanna Podgórska 1 miejsce "Złap mnie jeśli potrafisz"

Zuzanna Przybyszewska 2 miejsce "Grzyby - Niegrzyby"

Antoni Napierski wyróżnienie "Pracowite pająki"

Zobacz wszystkie nagrodzone prace


Drugie miejsce klasy 3a SP w Górsku w konkursie fundacji Marwit Smak Zdrowia

Klasa 3a naszej szkoły zdobyła drugie miejsce w konkursie Zostań zdrową klasą Fundacji Marwit Smak Zdrowia. Konkurs ten składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy polegał na opracowaniu przez klasę przepisów na pyszne i zdrowe drugie śniadanie wraz ze zdjęciem. Etap drugi natomiast polegał na zaprezentowaniu i uargumentowaniu w ciekawy sposób dlaczego to Nasza klasa powinna zostać: ZDROWĄ KLASĄ FUNDACJI MARWIT SMAK ZDROWIA. Uczniowie klasy 3a wykazali się niezwykłą kreatywnością i pracując w grupach przygotowali pyszne i zdrowe drugie śniadanie wg własnego przepisu, napisali ciekawe opowiadanie, dwie piosenki oraz reklamę klasy.

W nagrodę uczniowie zdobyli voucher na warsztaty dla całej klasy w Centrum Nauki Młyn Wiedzy w Toruniu.

Serdecznie gratulujemy!

http://fundacjamarwit.pl/dok/drogie-dzieci-gratulujemy


Nauczyciel na medal

W piątek 1 grudnia 2017r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się uroczysta gala plebiscytu "Nauczyciel na medal". Konkurs odbył się pod patronatem Piotra Całbeckiego, Marszałka województwa kujawsko - pomorskiego. Rodzice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku zgłosili do tego konkursu pana Adama Lubińskiego – nauczyciela wychowania fizycznego w naszej szkole.

Podczas gali pan Adam odebrał medal za zdobycie tytułu Nauczyciela na medal Powiatu Toruńskiego oraz list gratulacyjny od Marszałka Piotra Całbeckiego i nagrody za zajęcie trzeciego miejsca na etapie wojewódzkim plebiscytu.

Serdecznie gratulujemy tego prestiżowego osiągnięcia panu Adamowi Lubińskiemu oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Fot. J. Smarz


Gminny Konkurs Literowania w j. angielskim

W dniu 25. 05. 2017 uczniowie naszej szkoły, przygotowywani przez p. Annę Górzyńską-Pazdygę wzięli udział w Gminnym Konkursie Literowania w jęz. angielskim „Spelling Bee”. Konkurs przebiegał w 2 kategoriach – klasy 2 i klasy 3. Z dumą i radością informujemy, iż Antoni Napierski z kl. 2a zdobył I miejsce natomiast Jakub Jabłoński, również z kl. 2a był trzeci na podium!  Niektórzy uczniowie wzięli udział w konkursie już po raz kolejny. Z roku na rok, poziom jest wyższy, zmagania trudniejsze, tym większa nasza radość z wygranych. Gratulujemy uczniom i rodzicom, wiemy, że to Wasz wspólny sukces!

A. Górzyńska-Pazdyga

Fot. J. Grochowski

 

 


Wyróżnienie Klaudii Weredyckiej

Klaudia Weredycka uczennica klasy 2a Szkoły Podstawowej zdobyła wyróżnienie w konkursie „GRAby, dęby, jodły, świerki… - Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim”. Konkurs polegał na zaprojektowaniu gry dydaktycznej, której motywem przewodnim są drzewa. Konkurs został zorganizowany przez KPCEN Bydgoszcz w ramach działania Leon Wyczółkowski inspiruje.

Klaudia była najmłodszą wyróżnioną uczennicą. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23.05.2017r. w ZS Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M. Czułkowska

Zdjęcia: p. Weredyccy - zobacz zdjęcia


V Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Kategoria II – SP Klasy I – III
II miejsce – Antonina Białkowska – SP Górsk
Wyróżnienia: Zofia Konieczka – SP Górsk
Kategoria IV – GIMNAZJA
I miejsce Weronika Laskowska 
II miejsce Agata Paczkowska
Obie z Gimnazjum w Górsku.
Nagrodę GRAND PRIX V Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek otrzymała Alsayed Omar Fatima –SP Górsk.


Wyróżnienie specjalne dla uczniów klasy 2a w konkursie plastycznym

Uczniowie ZS w Górsku wzięli udział w konkursie plastycznym „POKOLORUJ ZDROWIE” organizowanym przez firmę Marwit SP z o.o. i Fundację Marwit Smak Zdrowia. Był to konkurs zespołowy. Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu z hasłem promującym zalety zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Uczniowie klasy 2a zdobyli tym konkursie wyróżnienie specjalne za zdrowe hasło zamieszczone na plakacie. Pomysłodawczynią zdrowego hasła była Amelia Ciesielska. W dniu 29.03.2017r. nagrodę specjalną dla szkoły odebrał pan wicedyrektor Dawid Basak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Sukces Ani Aranin w konkursie plastycznym

Anna Aranin uczennica klasy 3a ZS w Górsku znalazła się w gronie współautorów publikacji Starostwa Powiatowego w Toruniu „Bajki i legendy powiatu toruńskiego, czyli podtoruńskie czary-mary”.

Anna Aranin w 2015 roku wykonała pracę ilustrującą „Legendę o zatopionym kościele” na konkurs „Mieszkam w ciekawym miejscu – legendy powiatu toruńskiego” organizowany przez Starostwo Powiatowe w Toruniu. Z 1050 prac wybrano te, które najtrafniej przedstawiały treści legend. Praca plastyczna Ani zdobyła uznanie komisji i została opublikowana w książce „Bajki i legendy powiatu toruńskiego, czyli podtoruńskie czary-mary. Uroczysta gala i wręczenie egzemplarzy autorskich odbyło się 15.01.2017r. w Chełmży.

Gratulujemy Ani i życzymy dalszych sukcesów!

Fot. K. Strzałkowska-Aranin


 IV Festiwal Piosenki Europejskiej

Kat. III Szkoła Podstawowa 4-6

I miejsce - Fatima Alsayed Omar

II miejsce - Martyna Jabłońska

Wyróżnienia: Aleksandra Napierska

Kat. IV. Gimnazja

I miejsce – Agata Paczkowska

II miejsce – Weronika Laskowska 

III miejsce – Marcelina Lesińska

Zobacz zdjęcia


 

Gminny Festiwal Przebój Mamy i Taty

 

24 listopada 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się Gminny Festiwal Piosenki.

Kat. III Szkoła Podstawowa 4-6

Wyróżnienia: Martyna Jabłońska  i Fatima Alsayed Omar

Kat. IV. Gimnazja

I miejsce – Weronika Piasecka 
II miejsce – Weronika Laskowska

Fot. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej


 

Gminny Konkurs Piosenki

26 października 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej odbył się Gminny Konkurs Piosenki.

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej: wyróżnienie  Nadia Chojnowska (klasa 3a)

W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej: I miejsce Fatima Alsayed Omar (klasa 6b)

wyróżnienie  Martyna Jabłońska (klasa 6b)

W kategorii klas I-III gimnazjum:  Jury nie przyznało pierwszego miejsca
 II miejsce Weronika Piasecka
 III miejsce Weronika Laskowska


 

Do wakacji jeszcze:Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player