Rok szkolny 2022/2023


Turniej talentów - Barcin 2023 - Edukacja przez szachy

Mateusz Guzowski - Laureat 

Bazyli Cendrowski, Jakub Majerczak, Paweł Woźniak-Ohl - finaliści

Zobacz zdjęcia z turnieju


Amelia Gumowska - wyróżnienie, kwalifikacje do wystawy pokonkursowej

Amelia Gumowska, lat 12, Szczęśliwa – wolność 

Plakat Jestem wolny


1 miejsce w Gminnym konkursie piosenki religijnej - Kornelia Kowalik

korneliak 2023


BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM 2023 Finał wojewódzki

W sobotę Majówka w szkole .....  
a w Oddziale Terenowym WORD w Grudziądzu 13 maja 2023 r.  odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – finał wojewódzki.
Rewelacyjne 4 miejsce zdobyła reprezentacja Naszej szkoły w składzie:
Barbara Brzozowska, Zuzanna Gutglik, Jakub Janiec i Filip Witkowski.
Gratulacje i wielkie brawa
Opiekunowie:
Krzysztofa Orczykowska-Wołowska, Janina Babiarz, Maciej Siudowski i Tomasz Tłuchowski.

 

brd 2023 1

brd 2023 2

brd 2023 3


BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM 2023

W ramach propagowania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego 22 kwietnia 2023r. w Łasinie odbył się Finał Okręgowego (Rejon Toruń) Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Łasin 2023. Uczniowie Naszej Szkoły jak zawsze wzięli udział w tym konkursie. Każdy uczestnik eliminacji okręgowych rozwiązywał test z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań, wykonał zadanie praktyczne polegające na przejechaniu po torze przeszkód. Ponad to cała drużyna wykonała zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Grupę młodszą reprezentowali: Zuzanna Gutglik, Barbara Brzozowska, Filip Witkowski, Paweł Nikelewski. Nasi uczniowie w swojej kategorii zajęli II miejsce i tym samym zakalikowali się do Turnieju Wojewódzkiego, który odbędzie się w Grudziądzu 13 maja 2023r.
W grupie starszej do konkursu przystąpili: Oliwier Sztandarski, Leon Zarembski, Wojciech Karczewski. Zajęli IV miejsce w swojej kategorii wiekowej. Uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody.
Jesteśmy dumni z osiągnięć Naszych uczniów, którzy posiadają bardzo dużą wiedzę teoretyczną i doskonale radzą sobie w udzielaniu pierwszej pomocy. Tor przeszkód pokonują również bez większych trudności.
Dziękuję Moim kolegom Panu Maciejowi Siudowskiemu, Panu Tomaszowi Tłuchowskiemu za poświęcony czas i cierpliwość podczas przygotowań w pokonywaniu toru przeszkód.

Krzysztofa Orczykowska-Wołowska

Zobacz zdjęcia z turnieju


Finał Memoriału Urszuli Marciniak

25 marca 2023 roku w Gdańsku odbył się Finał Memoriału Urszuli Marciniak zorganizowany przez Fundację Matematyków Wrocławskich, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydawnictwo Logi. Do udziału w zawodach rozwiązywania zadań logicznych zakwalifikowało się troje uczniów ze Szkoły Podstawowej im. ks. J. Popiełuszki z Górska – Julia Bekisz, Jan Wypij oraz Hubert Firek. W każdej kategorii (młodzicy, juniorzy, kadeci oraz dorośli) zmagało się 30 uczniów. Po trzech etapach turnieju z każdej z nich wyłoniono finałową dziesiątkę najlepszych. Wszyscy nasi uczniowie zostali do niej zakwalifikowani. W końcowej rozgrywce Hubert Firek z klasy 4a zajął 3 miejsce.

Po eliminacjach szkolnych udział w finale w Gdańsku wywalczyli uczniowie:

MŁODZICY

Hubert Firek

Jan Wypij

Klara Matuszewska

JUNIORZY

Barbara Janek

Julia Bekisz

memorial um 23 3

 


Dyktando Toruńskie

Dnia 24 lutego 2023r. uczniowie naszej szkoły: Barbara Janek z kl.7b, Antoni Napierski z kl.8b i Mateusz Guzowski z kl.8a wzięli udział w konkursie Dyktando Toruńskie. To konkurs pod patronatem prezydenta miasta Torunia, adresowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z terenu miasta Torunia oraz gmin z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia. Tegoroczne zmagania wpisały się w obchody Roku Mikołaja Kopernika. To właśnie temu słynnemu astronomowi poświęcony był tekst dyktanda. A nie było ono wcale łatwe. Zawierało aż 420 słów, w tym słów pełnych zawiłości ortograficznych. Ale nasi uczniowie poradzili sobie świetnie! 20 marca 2023r. wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami spotkali się na uroczystej gali, podsumowującej konkurs. Wśród wyróżnionych spośród 29 piszących dyktando znalazł się uczeń naszej szkoły – Mateusz Guzowski. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Kamilla Strzałkowska-Aranin


Uczeń klasy 8b: Adrian Ślązkiewicz został stypendystą projektu „Prymus Pomorza i Kujaw" na rok szkolny 2022/2023. Opiekunem ucznia została p. Anna Wiśniewska - nauczyciel matematyki.
Serdecznie gratulujemy!


Uczeń klasy 8a: Volodymyr Hlazunov po etapie szkolnym i rejonowym Konkursu Przedmiotowego Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z języka rosyjskiego, uzyskując 90% możliwych do zdobycia punktów przeszedł do etapu wojewódzkiego. Opiekunem ucznia jest p. Aleksandra Staszewska - nauczyciel języka polskiego i języka rosyjskiego.
Serdecznie gratulujemy!


Uczeń klasy 8b: Adrian Ślązkiewicz po etapie szkolnym i rejonowym Konkursu Przedmiotowego Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z informatyki, uzyskując 93% możliwych do zdobycia punktów przeszedł do etapu wojewódzkiego. Opiekunem ucznia jest p. Tomasz Urbański - nauczyciel informatyki.
Serdecznie gratulujemy!


Gminny Konkurs kolęd i pastorałek

    

 

 

 pastorałki 23 04

pastorałki 23 05

 

pastorałki 23 06

pastorałki 23 07

 pastorałki 23 08

 Rok szkolny 2021/2022


Liga Zadaniowa 2022 - gratulujemy

 

 Z radością informujemy, że uczennica klasy 3B - Oliwia Serwarczyk, zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla szkół noszących imię Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki pod hasłem „Ludzi zdobywa się otwartym sercem, a nie zaciśniętą pięścią”.

Gratulujemy!
 


Rok szkolny 2020/2021Roślinne piękności moim okiem

Antek Kościecha z klasy 3a zdobył I miejsce w konkursie Roślinne piękności moim okiem, który był organizowany przez Wydział Biologii i Weterynarii UMK w Toruniu. Antek w swoim ogródku sfotografował pięciornik poziomkowaty.

Więcej o konkursie na stronie organizatora

Praca Antka


Gminny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej 2021

1 miejsce Tosia Białkowska kl. 7c.

 


Gratulujemy naszym uczniom oraz Pani Małgorzacie Bętkowskiej👌
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. "ZOSTAŃ W DOMU Z MUMINKAMI" organizowanego przez
Konsula Honorowego Republiki Finlandii w Toruniu.

Nagrody i wyróżnienia naszych uczniów

Kategoria klasy 1-3

Nagrody:

Hanna Niejadlik, SP w Górsku

Wyróżnienia:

Zofia Anszperger, SP w Górsku

Klementyna Pacholec, SP w Górsku

Stanisław Ziemiński, SP w Górsku

Kornelia Modrzejewska, SP w Górsku

Wiktor Patyk, SP w Górsku

Maria Gurzyńska, SP w Górsku

Wiktor Czerwiński, SP w Górsku

Kategoria klasy 4-5

Nagrody:

Julia Czerwińska SP w Górsku

Wyróżnienia:

Michalina Szelągowska, SP w Górsku

Martyna Żuchowska, SP w Górsku

Jędrzej Anszperger, SP w Górsku

Kornelia Kowalik, SP w Górsku

Barbara Janek, SP w Górsku

Kategoria klasy 6-8

Wyróżnienia:

Antonina Krystek, SP w Górsku

Pełne wyniki konkursu na stronie Konsulatu Finlandii

Prace wyróżnione - zobacz

Prace nagrodzone - zobacz


Wyróżnienie Anastazja Szostek - Wojewódzki konkurs - Mikołajkowe śpiewanie 2020r.


Sukces naszych uczniów w Festiwalu Piosenki Europejskiej organizowanym przez Dom Kultury w Górsku

Zobacz wyniki na stronie Domu KulturyMaks Matematyczny X - wyniki uczniów 

Patryk Kruszyna

województwo: 1 miejsce

kraj: 27 miejsce

nagroda: Bezpłatny udział w Maks Matematyczny 11

Adam Ciechorski

województwo: 3 miejsce

kraj: 149 miejsce

Kamil Buchalski

województwo: 8 miejsce

kraj: 221 miejsce

Mateusz Lewandowski

województwo: 4 miejsce

kraj: 128 miejsce

nagroda: Czasopismo Logi-Mix

 

Rok szkolny 2019/2020


STYPENDYSTKA MEN W GMINIE ZŁAWIEŚ WIELKA

10 marca 2020 roku w internacie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu odbyła się uroczystość, podczas której Pani Maria Mazurkiewicz Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty wręczyła dyplomy stypendystom Ministra Edukacji Narodowej oraz stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

Pierwszy raz w historii naszej małej szkoły to wielkie wyróżnienie – Stypendium Ministra Edukacji Narodowej - otrzymała Oliwia Niejadlik - gratulujemy!!! Wielkie gratulacje składamy także na ręce rodziców - Państwa Justyny i Przemysława Niejadlik! Z rąk Pani Wicekurator dyplom odebrał dyrektor szkoły.

Oliwia uzyskała wysokie wyniki w nauce - ukończyła szkołę ze średnią 6,00!!! Ponadto, Oliwia uzyskała tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z matematyki dla uczniów szkół podstawowych.

Co więcej, nasza uczennica osiągnęła wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym:

1. XIV Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 SHINKYOKUSHIN Polskiej Federacji KYOKUSHIN Karate, Solec Kujawski, 17.11.2018r. – II miejsce

w konkurencji kumite dziewcząt 13-14 lat – 50 kg,

2. Mistrzostwa Polski Północnej Polskiej Federacji KYOKUSHIN KARATE, Złocieniec, 30.03.2019r. – I miejsce w kategorii Kumite dziewcząt 13-14 lat – 45kg,

3. Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Kyokushin Karate, Chełmno, 24.02.2019r., III miejsce w konkurencji Kumite Dziewcząt 13-14 lat – 50kg.

oraz na szczeblu międzynarodowym:

1. Otwarte Mistrzostwa Holandii IKO Dutch Open w Bergen op Zoom, 08.06.2019r., 12-13 lat – 45 kg – Mistrzyni Holandii – I miejsce.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej jest jedną z form wyrażenia uznania dla uczniów uzyskujących wybitne osiągnięcia edukacyjne, w szczególności laureatom międzynarodowych olimpiad, laureatom i finalistom olimpiad przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim, laureatom konkursu na pracę naukową organizowanego przez instytucję naukową lub stowarzyszenie naukowe, a także uczniom uzyskującym najwyższe wyniki w nauce i uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym lub międzynarodowym.

 

Dawid Basak,

Dyrektor Szkoły.


 

Gminny Konkurs Pastorałek i Kolęd

klasy I - III
III miejsce: Kornelia Kowalik
III miejsce: Antonina Białkowska

wyróżnienie: Julian Chruściel

 
klasy VI - VIII
I miejsce - Julia Partyka
wyróżnienie - Marcelina Serwarczyk

 


Sukces w konkursie "Co wiem o Finlandii"

W dniu 25.01.2020r. w Konsulacie Honorowym Republiki Finlandii w Toruniu miała miejsce uroczysta Gala wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie „Co wiem o Finlandii?". Nasza szkoła uzyskała 5 nagród i 7 wyróżnień. Gratulujemy uczniom i nauczycielowi edukacji plastycznej i plastyki - Pani Małgorzacie Bętkowskiej.

Zobacz zdjęcia


Liga szachowa

Turniej 4 – Urząd Gminy w Koronowie (56 uczestników)

1 miejsce Mateusz Lewandowski

17 miejsce Artur Wydra

Fot. Międzyszkolna Liga Szachowa


 

Turniej 3 – SP Łubianka , 16.11.2019  (77 zawodników)

4 miejsce Mateusz Lewandowski


Turniej 2  – XLO w Toruniu, 12.10.2019  (60 zawodników)

1 miejsce  Mateusz Lewandowski

8 miejsce Artur Wydra


Turniej 1 - Jura Park, ul. Sportowa 1, Solec Kujawski 2019-09-14  (zawodników 44)

2 miejsce  Mateusz Lewandowski

22 miejsce  Artur Wydra


Szachowy konkurs internetowy – SzachMaks II - 10.10.2019

Mateusz Lewandowski - 1 miejsce w województwie  / 59 w kraju

Adam Nurkowski - 2 miejsce w województwie  / 75 w kraju

Bartek Gajewski - 3 miejsce w województwie  / 89 w kraju

Hubert Delegacz - 4 miejsce w województwie  / 105 w kraju

Rafał Rocol - 5 miejsce w województwie  / 145 w kraju

Artur Wydra - 6 miejsce w województwie  / 184 w kraju

 


 VII festiwal piosenki europejskiej 2019.11.26

2 miejsce  - Antonina Słupkowska


   Gminny Konkurs Piosenki  - GOK 2019.11.20

w kategorii klas I-III szkoły podstawowej: - wyróżnienie - Martyna Żuchowska

w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej -  I miejsce Antonina Białkowska

w kategorii klas VII-VIII -  III miejsce Marcelina Serwarczyk


  Gminny Konkurs Wiedzy „Stanisław Moniuszko – życie i twórczość” - GOK 2019.10.24

III miejsce  Artur Wydra


NAGRODA Starosty Powiatu Toruńskiego

29 listopada jury, złożone z profesorów Akademii Sztuk Pięknych UMK: Bogumiły Rouby, Lecha Kubiaka i Lecha Wolskiego wyłoniło zwycięzców XI KONKURSU PLASTYCZNEGO "Mieszkam w ciekawym miejscu - mój powiat widzę tak..."

Jedną z najlepszych prac okazało się dzieło Laury Barlik.

Nasza uczennica otrzymała zaproszenie na galę rozdania nagród, która odbędzie się we wtorek 10 grudnia 2019 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Toruniu.

Opiekę nad twórczym działaniem dzieci sprawowała Pani Małgorzata Bętkowska - nauczyciel plastyki.

Zobacz zdjęcia z wręczenia nagród


Rok szkolny 2018/2019


Konkurs piosenki  "Minilista przebojów" 22. 05. 2019r. Dom Kultury w Górsku.

 

Zobacz zdjęcia


Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 29 marca 2019 roku w Wiejskim Domu kultury w Górsku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentował Adam Babiarz z klasy 5a. W końcowej klasyfikacji zajął II miejsce przegrywając tym samym z druhną MDP OSP Łążyn. Gratulujemy sukcesu z nadzieją, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej.

Zobacz zdjęcia


Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 22 marca 2019 roku w Urzędzie Gminny odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali w grupie młodszej Antoni Napierski z klasy 4b i Adam Babiarz z klasy 5a, a w grupie starszej Adam Kwiatek z klasy 8b i Marcelina Lesińska z klasy 3B gimnazjum, która jest jednocześnie druhną MDP w Łążynie. Rywalizacja była zacięta i niestety ulegliśmy druhom z MDP OSP Łążyn. W grupie młodszej Adam Babiarz zajął II miejsce i zakwalifikował się do etapu powiatowego, w grupie starszej Marcelina Lesińska zajęła III miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Zobacz zdjęcia


 


Finlandia - moja wyprawa do krainy tysiąca jezior

Konsulat Finlandii w Toruniu ogłosił konkurs pt. „Finlandia - moja wyprawa do krainy tysiąca jezior" do którego przystąpiliśmy z wielką werwą. Wrażliwość i zaangażowanie uczniów w proces twórczy zwieńczone zostały sukcesem. Mamy przyjemność zaprezentować finalistki konkursu

I Nagrodę w kategorii 11-14 lat zdobyła Hanna Jacuńska lat 13, natomiast praca Wanesy Szczęsnej lat 14 została wyróżniona.

Uczennice biorą udział w zajęciach plastycznych Art-koła działającego w naszej szkole oraz w Domu Kultury w Górsku. Zajęcia prowadzone są pod kierunkiem nauczyciela plastyki Małgorzaty Bętkowskiej.

Cieszymy się z Waszych sukcesów.


3 miejsce Maksymiliana Zemana w IV Międzyszkolnym Turnieju Gier Planszowych organizowanym przez Zespół Szkół Samochodowych w Toruniu


 VII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek  - 10. 01. 2019r. GOK Zławieś Mała


Kategoria II. KL. 1 - 3
Wyróżnienia: Jan Krystek, Agata Kuźma – SP Górsk,

Kategoria III. KL. 4 - 6
I nagroda – Antonina Białkowska – SP Górsk


Kategoria IV. KL. 7 - GIMNAZJA
I nagroda – Alsayed Omar Fatima
II nagroda – Martyna Jabłońska. Obie z SP Górsk

Zobacz zdjęcia


Poetyckie wędrówki po świecie wartości

21 lutego 2019 roku, na terenie Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie  odbył się I Powiatowy Konkurs z cyklu "Poetyckie wędrówki po świecie wartości" pod honorowym patronatem Marka Olszewskiego Starosty Toruńskiego, a przygotowany przez Szkołę Podstawową w Rzęczkowie. Gratulujemy naszym uczennicom: Kornelii Dudzic 5a, Martynie Jabłońskiej 8b i Oliwii Cichowskiej IIIAg zajęcia wysokich miejsc oraz organizatorom wspaniałego przedsięwzięcia!!!.  

 

 


Udział w konkursie "Czerniewickie spotkania z piosenką"


VI FESTIWAL  PIOSENKI EUROPEJSKIEJ

 28 listopada 2018 r. – Dom Kultury w Górsku

Kategoria  1-3 SP

1 miejsce – Agata Kuźma

Kategoria  4-6 SP

 

1 Miejsce – Antonina Białkowska

Zobacz zdjęcia


fot. J.Heyka
Sukces uczennic klasy trzeciej

Uczniowie naszej szkoły Marta Pawłowska i Antonina Słupkowska wzięły udział w konkursie plastycznym „Mieszkam w ciekawym miejscu – nadwiślański pejzaż” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Toruniu. Pracownicy Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, którzy zasiadali w jury wyłonili zwycięskie prace w trzech przedziałach wiekowych: dla uczniów klas 0-III, IV-VI oraz dla klas VII szkół podstawowych i II-III gimnazjów. Profesorowie pochylili się nad konkursowymi pracami dzieci i młodzieży z powiatu toruńskiego, by wyłowić te, które świadczą o plastycznych talentach autorów. W gronie wyróżnionych dzieci znalazły się właśnie dwie uczennice SP w Górsku Marta Pawłowska i Antonina Słupkowska. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki od Starostwa Powiatowego w Toruniu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Małgorzata Czułkowska


Postać świętego Mikołaja

Szymon Cielas uczeń kl. 2b Szkoły Podstawowej w Górsku otrzymał wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na temat Postać świętego Mikołaja nad Wisłą w kategorii klas 1-3. Konkurs został objęty honorowymi patronatami: Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Torunia i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu. Konkurencja była ogromna. Nadesłano około 1900 prac.

Dnia 14 grudnia 2017 roku odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody i dyplomy.
Gratulujemy!!!

Fot. B. Szczepańska-Cugier

Zdjęcia na stronie organizatora konkursu


Konkurs Ortograficzny „O Pióro Starosty Toruńskiego” 

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Toruniu i gminnymi bibliotekami publicznymi powiatu toruńskiego organizuje co roku powiatowy konkurs ortograficzny „O Pióro Starosty Toruńskiego”. W tym roku odbyła się już 15. edycja tej imprezy. Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi młodzieży na język ojczysty i znaczenie umiejętności poprawnego zapisu mowy.

8 listopada 2017 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu gimnazjaliści stanęli do walki o główną nagrodę w tym konkursie. Uczestniczyło w niej 26 uczniów, reprezentujących 9 gmin naszego powiatu. Wcześniej uczniowie pomyślnie przebrnęli etap gminny, co pozwoliło im reprezentować gminę w powiatowym finale. Tu mieli okazję sprawdzić się w konkursowej rywalizacji z najlepszymi rówieśnikami z powiatu toruńskiego. Tematem tegorocznego dyktanda była Wisła, bowiem bieżący rok ustanowiono Rokiem Rzeki Wisły.

Uczennica naszej szkoły – Agata Paczkowska z kl.IIIA Gim. – zajęła wysoką, drugą lokatę, zdobywając tym samym tytuł wicemistrza ortografii😊

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

K.Strzałkowska-Aranin


Kompetencje na szóstkę

W roku szkolnym 2017/2018 Pani Anna Zaradzka, nauczycielka Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku bierze udział w programie "Kompetencje na szóstkę", organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Fundacja od 10 lat popularyzuje naukę i upowszechnia autorskie metody nauczania. W ramach tego programu zrealizowany zostanie cykl lekcji kształtujących kompetencje społeczne uczniów metodą pytań i doświadczeń.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.


Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej

28 listopada odbył się Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej.
Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Kropidłowska, Jan Wiśniewski i Urszula Ziemińska.

fot. B. Poprawska


„Drzewo i jego tajemnice”

W okresie od kwietnia do września 2017r. Stowarzyszenie „Tilia” oraz Szkoła Leśna na Barbarce prowadziły konkurs fotograficzny pn. „Drzewo i jego tajemnice”. Celem konkursu było zaprezentowanie różnorodności gatunkowej i bogactwa form drzew i krzewów z woj. kujawsko-pomorskiego oraz poznanie mieszkańców drzew np. zwierząt, grzybów czy innych roślin. Konkurs skierowany był do uczniów szkół woj. kuj-pom. w czterech kategoriach wiekowych: I-III, IV-VII szkoły podstawowej, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W konkursie udział wzięło ponad 100 uczestników. Uczniowie klas trzecich naszej szkoły  zdobyli główne nagrody w kategorii klas I-III. Fotografie laureatów zostaną umieszczone w specjalnym kalendarzu na 2018r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nagrodzone i wyróżnione prace uczniów naszej Szkoły:

Zuzanna Podgórska 1 miejsce "Złap mnie jeśli potrafisz"

Zuzanna Przybyszewska 2 miejsce "Grzyby - Niegrzyby"

Antoni Napierski wyróżnienie "Pracowite pająki"

Zobacz wszystkie nagrodzone prace


Drugie miejsce klasy 3a SP w Górsku w konkursie fundacji Marwit Smak Zdrowia

Klasa 3a naszej szkoły zdobyła drugie miejsce w konkursie Zostań zdrową klasą Fundacji Marwit Smak Zdrowia. Konkurs ten składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy polegał na opracowaniu przez klasę przepisów na pyszne i zdrowe drugie śniadanie wraz ze zdjęciem. Etap drugi natomiast polegał na zaprezentowaniu i uargumentowaniu w ciekawy sposób dlaczego to Nasza klasa powinna zostać: ZDROWĄ KLASĄ FUNDACJI MARWIT SMAK ZDROWIA. Uczniowie klasy 3a wykazali się niezwykłą kreatywnością i pracując w grupach przygotowali pyszne i zdrowe drugie śniadanie wg własnego przepisu, napisali ciekawe opowiadanie, dwie piosenki oraz reklamę klasy.

W nagrodę uczniowie zdobyli voucher na warsztaty dla całej klasy w Centrum Nauki Młyn Wiedzy w Toruniu.

Serdecznie gratulujemy!

http://fundacjamarwit.pl/dok/drogie-dzieci-gratulujemy


Nauczyciel na medal

W piątek 1 grudnia 2017r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się uroczysta gala plebiscytu "Nauczyciel na medal". Konkurs odbył się pod patronatem Piotra Całbeckiego, Marszałka województwa kujawsko - pomorskiego. Rodzice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku zgłosili do tego konkursu pana Adama Lubińskiego – nauczyciela wychowania fizycznego w naszej szkole.

Podczas gali pan Adam odebrał medal za zdobycie tytułu Nauczyciela na medal Powiatu Toruńskiego oraz list gratulacyjny od Marszałka Piotra Całbeckiego i nagrody za zajęcie trzeciego miejsca na etapie wojewódzkim plebiscytu.

Serdecznie gratulujemy tego prestiżowego osiągnięcia panu Adamowi Lubińskiemu oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Fot. J. Smarz


Gminny Konkurs Literowania w j. angielskim

W dniu 25. 05. 2017 uczniowie naszej szkoły, przygotowywani przez p. Annę Górzyńską-Pazdygę wzięli udział w Gminnym Konkursie Literowania w jęz. angielskim „Spelling Bee”. Konkurs przebiegał w 2 kategoriach – klasy 2 i klasy 3. Z dumą i radością informujemy, iż Antoni Napierski z kl. 2a zdobył I miejsce natomiast Jakub Jabłoński, również z kl. 2a był trzeci na podium!  Niektórzy uczniowie wzięli udział w konkursie już po raz kolejny. Z roku na rok, poziom jest wyższy, zmagania trudniejsze, tym większa nasza radość z wygranych. Gratulujemy uczniom i rodzicom, wiemy, że to Wasz wspólny sukces!

A. Górzyńska-Pazdyga

Fot. J. Grochowski

 

 


Wyróżnienie Klaudii Weredyckiej

Klaudia Weredycka uczennica klasy 2a Szkoły Podstawowej zdobyła wyróżnienie w konkursie „GRAby, dęby, jodły, świerki… - Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim”. Konkurs polegał na zaprojektowaniu gry dydaktycznej, której motywem przewodnim są drzewa. Konkurs został zorganizowany przez KPCEN Bydgoszcz w ramach działania Leon Wyczółkowski inspiruje.

Klaudia była najmłodszą wyróżnioną uczennicą. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23.05.2017r. w ZS Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M. Czułkowska

Zdjęcia: p. Weredyccy - zobacz zdjęcia


V Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Kategoria II – SP Klasy I – III
II miejsce – Antonina Białkowska – SP Górsk
Wyróżnienia: Zofia Konieczka – SP Górsk
Kategoria IV – GIMNAZJA
I miejsce Weronika Laskowska 
II miejsce Agata Paczkowska
Obie z Gimnazjum w Górsku.
Nagrodę GRAND PRIX V Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek otrzymała Alsayed Omar Fatima –SP Górsk.


Wyróżnienie specjalne dla uczniów klasy 2a w konkursie plastycznym

Uczniowie ZS w Górsku wzięli udział w konkursie plastycznym „POKOLORUJ ZDROWIE” organizowanym przez firmę Marwit SP z o.o. i Fundację Marwit Smak Zdrowia. Był to konkurs zespołowy. Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu z hasłem promującym zalety zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Uczniowie klasy 2a zdobyli tym konkursie wyróżnienie specjalne za zdrowe hasło zamieszczone na plakacie. Pomysłodawczynią zdrowego hasła była Amelia Ciesielska. W dniu 29.03.2017r. nagrodę specjalną dla szkoły odebrał pan wicedyrektor Dawid Basak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Sukces Ani Aranin w konkursie plastycznym

Anna Aranin uczennica klasy 3a ZS w Górsku znalazła się w gronie współautorów publikacji Starostwa Powiatowego w Toruniu „Bajki i legendy powiatu toruńskiego, czyli podtoruńskie czary-mary”.

Anna Aranin w 2015 roku wykonała pracę ilustrującą „Legendę o zatopionym kościele” na konkurs „Mieszkam w ciekawym miejscu – legendy powiatu toruńskiego” organizowany przez Starostwo Powiatowe w Toruniu. Z 1050 prac wybrano te, które najtrafniej przedstawiały treści legend. Praca plastyczna Ani zdobyła uznanie komisji i została opublikowana w książce „Bajki i legendy powiatu toruńskiego, czyli podtoruńskie czary-mary. Uroczysta gala i wręczenie egzemplarzy autorskich odbyło się 15.01.2017r. w Chełmży.

Gratulujemy Ani i życzymy dalszych sukcesów!

Fot. K. Strzałkowska-Aranin


 IV Festiwal Piosenki Europejskiej

Kat. III Szkoła Podstawowa 4-6

I miejsce - Fatima Alsayed Omar

II miejsce - Martyna Jabłońska

Wyróżnienia: Aleksandra Napierska

Kat. IV. Gimnazja

I miejsce – Agata Paczkowska

II miejsce – Weronika Laskowska 

III miejsce – Marcelina Lesińska

Zobacz zdjęcia


 

Gminny Festiwal Przebój Mamy i Taty

 

24 listopada 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się Gminny Festiwal Piosenki.

Kat. III Szkoła Podstawowa 4-6

Wyróżnienia: Martyna Jabłońska  i Fatima Alsayed Omar

Kat. IV. Gimnazja

I miejsce – Weronika Piasecka 
II miejsce – Weronika Laskowska

Fot. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej


 

Gminny Konkurs Piosenki

26 października 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej odbył się Gminny Konkurs Piosenki.

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej: wyróżnienie  Nadia Chojnowska (klasa 3a)

W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej: I miejsce Fatima Alsayed Omar (klasa 6b)

wyróżnienie  Martyna Jabłońska (klasa 6b)

W kategorii klas I-III gimnazjum:  Jury nie przyznało pierwszego miejsca
 II miejsce Weronika Piasecka
 III miejsce Weronika Laskowska