Współpraca z absolwentami Szkoły

PROGRAM WSPÓŁPRACY Z ABSOLWENTAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI W GÓRSKU WRAZ Z MONITOROWANIEM ICH DALSZEJ DROGI KSZTAŁCENIA

Szkoła pozyskuje i wykorzystuje informacje o losach absolwentów oraz stwarza warunki do współpracy z nimi i ich rodzicami poprzez:

· prowadzenie  księgi absolwentów (stworzenie bazy absolwentów),

· rozmowy z nauczycielami i dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych, a także absolwentami i ich rodzicami,

· zapraszanie absolwentów do udziału w uroczystościach szkolnych, wycieczkach, rajdach,

· umożliwianie korzystanie z kompleksu rekreacyjno – sportowego,

· organizowanie wyjazdów  - spotkania z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych na targach edukacyjnych w Toruniu, w trakcie których absolwenci promują swoją nową szkołę, przekazując jednocześnie informacje o swojej ścieżce rozwoju uczniom naszej szkoły,

· umożliwianie realizację praktyk studenckich,

· odwoływanie się do ich przykładu, motywowanie uczniów  do doskonalenia własnych umiejętności i  zdobywania wiadomości oraz samorozwoju.

Zdobyte od absolwentów i ich rodziców informacje dają możliwość:

  • opracowywania zestawień statystycznych,

  • stwierdzenia, czy wiedza i umiejętności zdobyte w Szkole wpływają na dalszą edukację i ścieżki kariery absolwentów,

  • dokonania oceny, w jakim stopniu realizowane programy nauczania oraz wybrane podręczniki zapewniają uczniom dobre przygotowanie do radzenia sobie w kolejnych etapach edukacyjnych,

  • określenia, czy aktualna oferta edukacyjna szkoły spełnia oczekiwania uczniów, czy też wymaga modyfikacji, doskonalenia własnej pracy.

Badanie losów absolwentów

Szkoła pozyskuje i wykorzystuje informacje o losach absolwentów:

Nauczyciele odwołując się do przykładu absolwentów wskazują ich jako wzory do naśladowania i omawiają  przykłady odnoszonych przez nich sukcesów. Motywują uczniów  swojej szkoły do doskonalenia własnych umiejętności i nabywania potrzebnych wiadomości.

 

WYBÓR DALSZEJ DROGI KSZTAŁCENIA PRZEZ ABSOLWENTÓW:

Rok szkolny

Liczba absolwentów

Liceum

Technikum

Szkoła branżowa

Inne

2017/2018

58

15

26

15

2

 

SUKCESY ABSOLWENTÓW:

Absolwenci kończący Szkołę Podstawową im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku w roku szkolnym 2017/2018 odnieśli następujące sukcesy:

NAJLEPSZY ABSOLWENT SZKOŁY:  Agata Paczkowska, uczennica klasy 3Ag

· Konkurs ortograficzny – powiatowy „O Pióro Starosty” – Wicemistrz – Agata Paczkowska,

· Konkurs ortograficzny – powiatowy „O Pióro Wójta Gminy Zławieś Wielka” – Wicemistrz – Agata Paczkowska,

· Wojewódzki Konkurs Recytatorski „ Wiersze, które lubimy” – wyróżnienie – Weronika Piasecka, Adrianna Zyblewska,

· I miejsce Gminny Konkurs Piosenki – Weronika Piasecka,

· II  miejsce Gminny Konkurs Piosenki – Weronika Laskowska,

· II miejsce V Festiwal Piosenki Europejskiej – Weronika Laskowska,

· I miejsce Gminny Festiwal Przebojów Mamy i Taty – Weronika Laskowska,

· III miejsce VI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek – Weronika Laskowska,

· I miejsce Gminny Konkurs „Wiedza o Powiecie Toruńskim” – Weronika Piasecka,

· V miejsce Powiatowy  Konkurs „Wiedza o Powiecie Toruńskim” – Weronika Piasecka,

· IV miejsce Powiatowy  Konkurs „Skarby Powiatu Toruńskiego” – Weronika Piasecka, Agata Paczkowska, Natalia Paczkowska,

· Wojewódki Konkurs „Humanista Roku 2018” – tytuł finalisty – Natalia Paczkowska, Weronika Piasecka.

· I miejsce w Mistrzostwach Gminy w sztafetowych biegach przełajowych – drużyna chłopców z III gim.,

· II miejsce w Mistrzostwach Gminy w sztafetowych biegach przełajowych – drużyna chłopców z III gim.,

· Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej chłopców – drużyna chłopców III gim.,

· I miejsce w Mistrzostwa Gminy w drużynowym tenisie stołowym - drużyna chłopców III gim.,

· I miejsce Mistrzostwa Gminy w drużynowym tenisie stołowym - drużyna dziewcząt III gim.,

· I miejsce w Mistrzostwa Gminy w indywidualnym  tenisie stołowym – Wiktoria Partyka, Jakub Woś,

· III  miejsce w Mistrzostwa Gminy w indywidualnym  tenisie stołowym – Natalia Ulaszewska, Maciej Lewandowski,

· I miejsce Mistrzostwa Gminy w lekkiej atletyce – Hubert Czarnowski (100 m.),

· I miejsce Mistrzostwa Gminy w lekkiej atletyce – Mateusz Krzemiński (300 m.),

· I miejsce Mistrzostwa Gminy w lekkiej atletyce – Mateusz Krzemiński Maciej Lewandowski (300 m.),

· I miejsce Mistrzostwa Gminy w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców – drużyna dziewcząt i chłopców,

· III miejsce w Mistrzostwa Powiatu w indywidualnym  tenisie stołowym – Jakub Woś,

· II miejsce w Mistrzostwa Powiatu w drużynowym  tenisie stołowym – Jakub Woś,

· I miejsce Halowe Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej dziewcząt,

· I miejsce Halowe Mistrzostwa Gminy Zławieś Wielka w piłce nożnej dziewcząt.

Do wakacji jeszcze:



Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player